Smartfon w roli aparatu - czy warto go ulepszać??>

Czy wykorzystywanie smartfona w roli aparatu ma sens? Czy warto na siłę zmieniać go w instrument optyczny, kiedy jego podstawowy cel jest zgoła inny? Oto krótki przegląd akcesoriów fotograficznych, które uczynią smartfon naszym podręcznym aparatem.


Wbudowane obiektywy dają radę

Aparaty telefoniczne z wyższej półki dobrze dają sobie rade robiąc zdjęcia nawet w trudnych warunkach. Zazwyczaj ich wbudowana optyka jest już z poziomu profesjonalnego i pozwala osiągnąć udane ujęcia. Smartfony ze średniej półki mogą radzić sobie gorzej przy niedoświetleniu, w pomieszczeniach oświetlanych sztucznym światłem czy przy wysokiej ruchliwości obiektu, który fotografujemy.


Dodatkowe obiektywy

W sklepach z akcesoriami znajdziemy dodatkowe obiektywy do smartfonów. Ponosząc nieduże koszty możemy zakupić rybie oko, obiektyw szerokokątny, a także obiektywy makro, powiększające 10 lub 15 razy. Kiedy nasza kolekcja składa się z kilku szkieł, warto wyposażyć się w produkt, który pozwoli nam szybko je zmieniać. W przypadku Iphone'a - olloclip to dedykowany uchwyt do obiektywu. Plusem jest to, że olloclip pozwala założyć dodatkową optykę zarówno na przedni, jak i tylni wbudowany obiektyw.


Cały zestaw uzupełniłby jeszcze specjalny statyw, który umożliwi wykonanie ostrego zdjęcia na dłuższym czasie. Nasze doświadczenia wskazują, że smartfon może zrobić dobre zdjęcie - wystarczy zakup kilku niedrogich akcesoriów.


Tags: