Oryginalne tusze do drukarek Canon a ich zamienniki?>

Oryginalne tusze do drukarek Canon to alternatywa, którą poleca przede wszystkim producent. Rozwiązanie to jest dopełnione gwarancją, dzięki której klient ma pewność, że jednorazowy wsad pozwoli wykonać określoną ilość wydruków. W tym momencie należy podkreślić, że podawana przez producenta ilość wydruków to wartość przybliżona, faktyczna ilość dokumentów zależy przede wszystkim od intensywności wydruków – im wyższa jakość, tym większa ilość tuszu zużyta.

Nietrudno jednak zauważyć, że tusze do drukarek Canon odznaczają się optymalną jakością, dzięki czemu ustawianie najwyższej jakości wydruku w większości przypadków okazuje się zbędne, wystarczającym rozwiązaniem jest standardowa jakość, a wiele osób włącza nawet tryb oszczędny.

Niepodważalny jest jednak fakt, iż każdy tusz kiedyś się kończy. W tym momencie pojawia się pytanie, czy zakupić oryginalny tusz do drukarek Canon, czy też zdecydować się na tańsze zamienniki?

W rzeczy samej wybór zależy przede wszystkim do użytkownika. Każda alternatywa posiada tyle samo zwolenników – oryginalne tusze poosiadają gwarancję producenta, dzięki czemu możemy mieć pewność, że jakość i ilość wydruków będzie zgodna z zamieszczoną informacją, natomiast zamienniki są znacznie korzystniejsze pod względem ceny i z założenia zapewniają taką samą jakość i ilość wydruków.
Tags: