Ciekawe gadżety - zegarki SmartWatch i perspektywy ich rozwoju?>

zegarek SmartWatch

Od pewnego czasu dużo słyszymy na temat zegarków SmartWatch. Pojawiają się nie tylko na łamach specjalistycznych portali i serwisów poświęconych nowym technologiom i elektronicznym gadżetom, ale coraz częściej uwagę im poświęcają również media głównego nurtu. Czy zegarek SmartWatch będzie kolejnym gadżetem elektronicznym, który na dobre zadomowi się w naszej świadomości?

Tablety i smartfony to bez dwóch zdań największe hity z branży elektronicznej ostatniej dekady. Urządzenia te błyskawicznie podbiły świat i dziś trudno sobie wyobrazić jak mogliśmy funkcjonować bez nich. A przecież są z nami tak naprawdę dopiero… 7 lat! Tak, dopiero w 2007 roku mogliśmy mówić o boomie na te elektroniczne urządzenia, wtedy bowiem miały miejsce premiery pierwszych iPhone’ów oraz iPadów, które bardzo szybko uruchomiły lawinowy napływ coraz to nowszych telefonów i tabletów nowej generacji.

Czy podobny sukces pisany jest zegarkom Smartwatch? Cóż, z jednej strony nie wydaje się, żeby popularność inteligentnych zegarków dorównała popularności tabletów czy smartfonów, z drugiej strony jednak trzeba pamiętać, że przed kilkoma laty jeszcze mało kto wieszczył sukces tabletom, a większość z nas wręcz uważała je za niepotrzebne gadżety.

Dziś dla wielu osób tablet jest podstawowym narzędziem służącym do rozrywki oraz pracy, wygodnym, mobilnym i stosunkowo tanim. O tym, że SmartWatche mają przed sobą sukces świadczyć może również fakt, że w ich rozwój stale inwestują giganci branży teleinformatycznej - Apple, Samsung, Sony czy też Google. Nad rozwojem zegarków SmartWatch pracuje też wiele mniejszych firm, które mogą wykorzystać niepowtarzalną okazję i dołączyć do grona liczących się firm z branży nowych technologii. Jeśli bowiem osiągną sukces na polu inteligentnych zegarków wówczas usłyszy o nich cały świat.

Na razie jednak pozostaje nam czekać na rozwój funkcjonalności i obserwować nowe modele zegarków SmartWatch, które z pewnością pojawiać się będą z regularnością zegarka. Niekoniecznie szwajcarskiego.