Zamiennik na tusz hp 652 - jak dobierać??>

Dobór zamienników do tuszów oparty jest na ogół o kryterium cenowe. Nie jest to jednak dobre , wyłączne kryterium- szczególnie gdy zależy klientowi na jakości wydruków, ekonomii zużycia i poprawnej pracy drukarki. Zamienniki mają jedną podstawową zaletę - są o wiele tańsze. Rynek najlepiej weryfikuje potrzeby i wpływa na działania, a więc klienci najchętniej wybierają tańsze egzemplarze tuszy. Czy jest to jednak bezpieczne dla drukarki i czy gwarantuje równie wysoką jakość drukowania?

Oryginalny tusz hp 652, czy zamiennik?

Tusz, jaki jest każdy widzi. Ta parafraza popularnego zdania z najstarszej polskiej encyklopedii pozwala twierdzić, iż nie ma specjalnego znaczenia zastosowana mieszanka tuszu i to, czy został on wyprodukowany w licencjonowanej, czy też „garażowej" fabryce. Pod względem optymalizacji na pewno przeważają tusze oryginalne tusze hp 652 do nabycia w sklepie drtusz.pl, których parametry fizyczne, chemiczne i użytkowe najlepiej korespondują ze sposobem drukowania urządzeń danego producenta. Dokładne odtworzenie tuszu w idealnych proporcjach i z zastosowaniem specyficznego barwnika/pigmentu nie jest jednak możliwe i zawsze zamiennik będzie zwyczajnie gorszy. Często tej dysproporcji można nie zauważyć - zwłaszcza, że duplikaty stają się coraz lepsze.

Regenerowane wkłady, czy też tusze do samodzielnego uzupełniania na pewno są "uczciwsze" pod względem ilości barwnika/pigmentu oraz ich nośników. Producenci tłumaczą niepełne wkłady oryginalne względami technicznymi, jednakże jakoś nie można tego realnie pogodzić z faktyczną objętością wkładu z tuszem. Widać więc tutaj świadome postępowanie mające na celu wymuszenie szybszego zakupu oryginalnego tuszu.

Co więc wybrać?

Urządzenie na gwarancji warto wyposażyć w oryginalny tusz 652 - pozwoli to uniknąć ewentualnych problemów z rozpatrzeniem reklamacji w razie awarii. Urządzenia starsze, poleasingowe można uzupełniać zamiennikiem dobrej jakości.
Tags: