Laptopy poleasingowe i powystawowe jako prezent pod choinkę?>

Sporo osób będzie chciało przy okazji najbliższych świąt Bożego Narodzenia obdarować swoich najbliższych laptopem. O takim prezencie marzą zarówno młodsi, jak i starsi. Jako że jest to wydatek dość wysoki, wiele osób na pewno będzie szukać jak najlepszej okazji cenowej. Zamiast kupować laptopa o słabej konfiguracji lub brać komputer na raty, warto rozważyć zakup urządzenia używanego w postaci laptopa poleasingowego lub powystawowego. Choć to sprzęt używany i nie prosto z fabryki, to jego zakup warto jest rozważenia głównie z powodu ceny.

Laptopy poleasingowe nie takie straszne jak je malują

Urządzenia te pochodzą z firm, najczęściej dużych korporacji, które wymieniają sprzęt na nowy. Choć może się wydawać, że jest to sprzęt przestarzały, to tak nie jest. Do takich wymian w największych firmach dochodzi dość często i laptopy poleasingowe, zamiast trafić do utylizacji, trafiają z powrotem na rynek. Są one poddawane przeglądowi, usterki są usuwane, a elementy zużyte wymieniane. Klieny nabywający poleasingowego laptopa otrzymuje na niego gwarancję, więc nie ma ryzyka zakupu kota w worku.

Laptopy powystawowe prawie jak nowe

Z laptopami powystawowymi każdy ma do czynienia w sklepach. To sprzęt, który pełni rolę urządzenia pokazowego na sklepowej półce. Gdy dany model jest wyprzedany, laptopy powystawowe, jeśli wciąż nadają się do użytku, trafiają z powrotem do sprzedaży. One również przechodzą niezbędne naprawy. W przypadku laptopów powystawowych największym atutem również jest cena, często kilkukrotnie niższa do pierwotnej.

Tags: