Modelowanie i tutoriale, czyli kilka słów o 3DS Max?>

Aplikacja 3DS Max, to zaawansowane narzędzie służące do modelowania, renderowania i przede wszystkim - do projektowania modeli trójwymiarowych. W związku z tym, że narzędzie to jest dosyć zawiłe i skomplikowane w obsłudze, jego użytkownicy przygotowali szereg tutoriali, które mają pomóc mniej doświadczonym użytkownikom w obsłudze aplikacji.

Jak działa program, czyli czego możemy dowiedzieć się z Sieci?

Tutoriale 3DS Max dotyczą przede wszystkim zaawansowanych funkcji programu, takich jak między innymi:

1. Modelowanie brył - czyli tworzenie brył niejako od początku, rzecz jasna w oparciu o środowisko trójwymiarowe. Za pomocą aplikacji można stworzyć zarówno klasyczne bryły proste, jak też te bardziej skomplikowane (modele ludzi, zwierząt czy maszyn).

2. Tworzenie podświetleń - mnóstwo tutoriali 3DS Max, dotyczy również tworzenia efektu oświetlenia przedmiotów trójwymiarowych, przez konkretne źródła światła. W aplikacji zupełnie inaczej podświetla się bryły światłem słonecznym a zupełnie inaczej - światłem emitowanym przez np neony.

3. Animowanie - narzędzie 3DS Max daje możliwość nie tylko tworzenia wybranych brył, ale przede wszystkim wprowadzania ich w ruch za pomocą odpowiednich wektorów (animowanie).

4. Renderowanie - szereg tutoriali 3DS Max umożliwia również podgląd zmian w obrabianej grafice, wywołanych przez renderowanie jej w oparciu o różne efekty graficzne (np wprowadzanie efektu szkła itd).

Tags: