Naziemna telewizja cyfrowa - program telewizyjny nie jest już potrzebny?>


DVB-T to standard telewizji cyfrowej DVB nadawanej z nadajników naziemnych. W Polsce zastąpiła całkowicie telewizję analogową.

Dzięki temu w obrębie jednego kanału transmitowana jest większa ilość programów telewizyjnych. W przypadku emisji cyfrowej na jednym kanale odbiera się nieraz multipleks - zestaw kilku kanałów, w tym również programy w jakości HD. Naziemna telewizja cyfrowa to także idealna jakość dźwięku i obrazu. W DVB-T nie występują smużenia obrazu.

EPG to swego rodzaju elektroniczny przewodnik po programach. Dzięki niemu na ekranie telewizora widać program telewizyjny wszystkich dobieranych kanałów. Program TV online jest w zupełności wystarczający i nie ma potrzeby kupowania jego papierowej wersji. Za pomocą odpowiedniego tunera można również nagrywać programy telewizyjne oraz nawet zatrzymać na chwilę nadawany właśnie program.

Do odbierania cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T trzeba posiadać telewizor z wbudowanym dekoderem DVB-T, tuner telewizyjny z dekoderem DVB-T, antenę telewizyjną oraz zewnętrzną bądź wewnętrzną kartę telewizyjną z możliwością odbioru DVB-T. Tuner DVB-T daje dużo więcej możliwości. Można bowiem nagrywać programy, a także odtwarzać i zatrzymywać wcześniejsze nagrania.

Tags: