Ponowne wykorzystanie zużytych tonerów?>

 Zużytych oraz uszkodzonych tonerów do drukarek laserowych i atramentowych nie powinno się wyrzucać. Zawarte w nich metale oraz tworzywa sztuczne zanieczyszczają środowisko, a w glebie rozkładać mogą się nawet kilka tysięcy lat. Zarówno niepotrzebne tonery, jak i stare kartridże oraz zepsute głowice drukarek mogą zostać powtórnie wykorzystane do produkcji i napełnienia nowych egzemplarzy.

Dlatego przy zakupie nowej drukarki lub tonera, nie warto nawet zastanawiać się co zrobić z pozostałym, starym kompletem. Najlepiej oddać go do specjalnego skupu lub sklepu komputerowego, przyjmującego zużyty sprzęt komputerowy. Jest to rozwiązanie ekonomiczne oraz ekologiczne. Po pierwsze, skupy przyjmują również uszkodzone tonery. Dlatego od dawna nieużywany lub zepsuty toner do drukarki Lexmark można łatwo sprzedać. Po drugie utylizacja sprzętu pomaga walczyć o zdrowe, naturalne środowisko.  

Nieprzemyślane wyrzucenie produktów, które można poddać powtórnemu użyciu, to zwykłe marnotrawstwo. Nawet zepsute i pozbawione fabrycznego opakowania sprzęty np. markowe tonery do drukarek Lexmark, nadają się do recyklingu i ponownego wykorzystania do produkcji całkowicie funkcjonalnego i sprawnego wyposażenia komputerowego. Taki zabieg stosuje wiele firm w celu redukcji kosztów. Jakość wydruku nie odbiega od oryginalnych produktów więc jest to dobry sposób na organicznie wydatków przez jednoczesnym ratowaniu środowiska.

Tags: