Jaki powinien być tablet graficzny??>

W dzisiejszych czasach graficy mają zdecydowanie większe pole manewru. Wszystko za sprawą wysoko rozwiniętej technologii, która pozwala znacznie przyspieszyć im pracę oraz sprawić, aby stała się ona efektywniejsza. Jednym z takich urządzeń jest tablet dla grafika. Jednak, aby mógł on naprawdę przysłużyć się pracy grafika musi zawierać pewne określone funkcje i cechy.


Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na konkretne parametry urządzenia, na którym zamierza się pracować. Niezwykle istotny jest po prostu sam rozmiar sprzętu. Warto przemyśleć ten aspekt, gdyż  w momencie, kiedy będzie pracować się nad detalami niezbędny może okazać się mniejszy tablet, a kiedy nad bardziej ogólną grafiką – większy.


Następnie trzeba zdawać sobie sprawę ze współczynnika proporcji. Najlepszym rozwiązaniem będzie dostosowanie proporcji monitora do tych, które posiada tablet.


Kolejną sprawą jest rozdzielczość. Powinna ona być jak najwyższa, a już na pewno nie mniejsza niż 2000 lpi. Jednak zdecydowanie najkorzystniejsza będzie liczba, która będzie znacznie wyższa.


Innymi ważnymi cechami tabletów graficznych, na które należy zwracać uwagę jest zakres pochylenia, jak najbardziej dokładne piórko, czy też jego czułość.


Tags: