Jaki pendrive będzie najlepszy dla mnie??>

Chciałoby się powiedzieć, że taki, który będzie miał najlepszy stosunek pamięci do ceny. Jednak sprawa nie jest taka prosta, jak mogłoby się z pozoru wydawać. Oprócz pojemności nośnika USB warto przyjrzeć się kilku dodatkowym faktorom, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się wybranym sprzętem długo i bezawaryjnie. Zapraszamy do lektury!


Szybki przesył danych

Załóżmy, że widzisz sprzęt, którego prędkość zapisu danych wynosi 20MB/S. Nie musisz wykonywać wielu obliczeń, żeby dowiedzieć się ile czasu zajmie przesłanie 200MB pliku.


Zwróć uwagę, na rodzaj obsługiwanego przez pamięć USB portu. USB 1.1 jest o wiele wolniejszy od 2.0 i 3.0. I raczej odchodzi się już od stosowania tego rodzaju pamięci USB. Prędkość przesyłu w jego przypadku wynosi zaledwie 1,5MB/S. USB 2.0 ma transfer już 60MB/S, a 3.0 aż 600MB/S!


Wytrzymała obudowa

Z reguły USB-eki są dość delikatnej budowy. Jeśli Twój pendrive narażony jest na nieprzychylne warunki noszenia w kieszeni, to warto będzie zainwestować w ten np. w aluminiowej obudowie. Jeśli Twój nośnik pamięci będzie poddawany bardziej ekstremalnym warunkom, to producenci USB również mają coś dla Ciebie. W sklepach znajdziesz również modele, która będzie odporna na działanie wody.


Tags: