Bądź szybki jak błyskawica - modele Thunderbolt z firmy LaCie?>

Nagrywasz wysokiej jakości filmy? Pracujesz w studiu nagrań? Czy w jakimkolwiek innym miejscu, gdzie przenoszone treści zajmują dużą przestrzeń dyskową? Inżynierowie i projektanci z francuskiego LaCie mają coś dla Ciebie. Czy ich produkty pozwolą Ci na błyskawiczne przesyłanie danych? Przekonajmy się w poniższym artykule!


Małe, a wielkie

Tak z pewnością jest w przypadku LaCie Little Big Disk Thunderbolt 2, który pomimo swoich niewielkich rozmiarów (mieści się w dłoni), oferuje nam szybkość przesyłu danych, której mogłoby mu pozazdrościć wiele innych modeli zewnętrznych dysków twardych. Zastosowanie dysku SSD, który jest popularnym dyskiem stosowanym w laptopach, pozwala nam transfer z prędkością nawet do 1375MB/s. Ta imponująca szybkość małego urządzenia umożliwia bezproblemową edycję plików wideo w rozdzielczości nawet 4k.


Dla fanów najnowszych technologii

Naszym drugim bohaterem jest model z serii Thunderbolt o numerze d2. W porównaniu do wcześniej opisanego swojego małego kolegi jest nieco wolniejszy - maks. prędkość do 1140MB/s. Dostępne są jednak o wiele większe przestrzenie dyskowe od 1TB do nawet 5TB. Będzie kompatybilny z każdym nowszym modelem PC-eta czy Mac'a. A podwójne złącze Thunderbolt umożliwi podłączenie go do kilku urządzeń jednocześnie.


Tags: