Monitor dla grafika - wielki wydatek??>

Obróbka zdjęć czy też tworzenie własnych dzieł od podstaw techniką grafiki komputerowej to dość wymagające zajęcia. Poza pewną ręką, warsztatem, oczywistym talentem, a także co istotne, znajomością obsługi odpowiednich programów, liczy się także i sprzęt. Nie da się ukryć, że monitor dla grafika będzie z pewnością stanowił większy wydatek, niż monitor dla osoby nieużywającej go w takich celach. Sednem pracy jest jak najwierniejsze oddanie faktury, kolorów, kształtów, a tego nie zapewnią nawet najlepsze umiejętności, jeśli sprzęt nie będzie za nimi nadążał.


Profesjonalista a amator

Można spotkać się z przekonaniem, że monitor dla amatora lub dopiero uczącego się grafika nie musi być specjalny. Niestety, nie jest to prawidłowe podejście - od początku lepiej jest inwestować w jak najlepszy sprzęt w granicach własnych możliwości finansowych. Nauka przy użyciu źle dobranego monitora przypomina nieco opanowywanie umiejętności z błędami technicznymi obecnymi od początku.


Gdzie można zrobić ustępstwa?

W monitorze dla grafika ważna jest przekątna, rozdzielczość, gamut - tutaj lepiej nie obniżać wymagań. Można za to pozwolić sobie na nieco mniejszą jasność. Dobry monitor można kupić już za dwa tysiące złotych.


Tags: