Płatne vs darmowe modele 3d?>

Tworzenie modeli 3d wymaga poświęcenia bardzo dużej ilości czasu i nakładów naszej pracy. Często zdarza się, że w danej chwili nie możemy sobie na to pozwolić więc szukamy alternatywnych rozwiązań.


Ma to miejsce zazwyczaj przy większych projektach, takich jak chociażby wizualizacje wnętrz. Wówczas możemy skorzystać z dwóch możliwości: pierwsza polega na zakupie gotowych modeli, zaś druga na skorzystaniu z darmowych modeli 3d. Gotowe modele zazwyczaj uważane są za lepsze pod względem jakościowym, przez co ich cena jest dość wysoka. Niektóre darmowe modele mogą być za to znacznie mniej dopracowane. Na co zatem lepiej się zdecydować? Wybór jest przeważnie uwarunkowany budżetem oraz czasem, jakim dysponujemy. Jeżeli nasz budżet jest ograniczony i nie możemy sobie pozwolić na gotowe modele to decyzja jest prosta. Podobnie będzie w przypadku kiedy zbliża się deadline projektu.


Gdzie można znaleźć darmowe modele 3d?

Modele tego typu znajdziemy na większości stron internetowych, których tematyka jest powiązana z projektowaniem 3d, jak np. dział downloads na Evermotion.org. Dział darmowych modeli 3d powinniśmy bez problemu znaleźć również na stronach polskich marek, które odnoszą sukcesy na rynku grafiki komputerowej, a także komercyjnych portalach, które specjalizują się w tej dziedzinie.
Tags: