Opaski monitorujące dla amatorów i zawodowców?>

Oglądając relacje z biegów masowych zauważamy, że wielu uczestników ma na nadgarstkach opaski, na które co jakiś czas spoglądają. Podobne opaski mają także zawodowi maratończycy i chodziarze. Do czego służą?


Opaski dla sportowców


W zależności od modelu, opaski monitorujące mogą pełnić wiele różnych funkcji, od zupełnie prostych po bardziej zaawansowane.  


Najprostsze i zarazem najtańsze to opaski kontrolujące puls podczas wysiłku fizycznego. Pozwala to na monitorowanie pracy serca i modyfikowanie treningu w zależności od zmęczenia.


Bardziej zaawansowane urządzenia typu opaski Fitbit Flex, Samsung Gear Fit czy Xiaomi MiBand dodatkowo mogą liczyć kroki, mierzyć dystans, liczyć spalone kalorie, sumować kalorie zjedzonych posiłków, monitorować długość i jakość snu, ilość dostarczonych płynów. Wszystkie te funkcje skutecznie pomagają opracować optymalny plan codziennych treningów i modyfikować go w zależności od wyników.


Większość opasek po skonfigurowaniu indywidualnego konta analizuje dane z ostatniego tygodnia i przechowuje je przez miesiąc. Opaski są wodoodporne i bez ładowania mogą pracować ok. 5 dni.


W zależności od funkcji i ich zaawansowania koszt opaski mieści się w przedziale od 200 zł do nawet  ponad tysiąca.


Tags: