Program Abby Finereader i technologia OCR?>

Skanowanie dokumentów a następnie wprowadzanie danych ze skanu do komputera (edytora tekstu) może być bardzo męczące i długotrwałe - zwłaszcza, jeżeli mamy do czynienia z długim i skomplikowanym tekstem. Czy jest szansa aby to zmienić? Tak, odpowiedzią jest technologia OCR którą obsługuje aplikacja Abbyy Finereader.


Czym jest OCR?


OCR, to technologia która pozwala na konwersję danych bezpośrednio ze skanu, wprost do pliku edytowalnego. W ten sposób możemy:


1. Oszczędzić mnóstwo czasu naszym pracownikom. Chyba nie musimy się domyślać, jak dużo czasu zajmie przepisanie kilkustronicowego dokumentu wprost ze skanu do pliku edytowalnego w edytorze tekstu.


2. Wykorzystać naszych pracowników do innych zadań - po prostu mogą oni wykonywać pracę wartą o wiele więcej, niż tylko przepisywanie treści.


3. Możemy zapomnieć o jakimkolwiek formatowaniu - takie programy jak Abbyy Finereader (obsługujące technologię OCR) bez problemu rozróżnią wiele rodzajów czcionek, pogrubienia, kursywy i podkreślenia. W ten sposób, otrzymujemy wysokiej jakości tekst który do złudzenia przypomina ten, który przeskanowaliśmy.


Podsumowując, technologia OCR może mieć ogromne zastosowanie w naszych biurach. Czy z niej skorzystamy - to już pytanie dla nas samych.
Tags: