Kabel micro USB – tylko markowy!?>

Pomimo tego, że na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych kabli micro USB, które różnią się od siebie nie tylko swoją długości, ale i przede wszystkim ceną, to w większości przypadków wybieramy kable najtańsze i niemarkowe. Czy jest to słuszne podejście, które pozostaje bez wpływu na nasze urządzenia połączone przy użyciu tego typu kabla?

Kabel micro USB de facto jest standardowym kablem i powinien pasować do każdego urządzenia wyposażonego w gniazdo micro USB. Powinien jednocześnie umożliwić taką samą funkcjonalność niezależnie od tego, do którego urządzenia go podłączymy. Tyle teorii. W praktyce jest jednak zgoła odmiennie, a najważniejsze jest to, czego nie możemy zauważyć w sklepie – przewody użyte do produkcji danego kabla micro USB.

Dlaczego to takie istotne?
Wynika to z podstawowych zasad fizyki, o których każdy z nas uczył się w szkole – jeżeli użyte przewody będą zbyt małej średnicy i niskiej jakości, to będą stanowiły większy opór dla prądu i do dyspozycji naszego urządzenia mobilnego pozostanie go mniej. W konsekwencji proces chociażby jego ładowania może przebiegać znacznie dłużej lub też jego ładowanie nawet się nie rozpocznie.

Podsumowując, decydując się na zakup kabla micro USB warto postawić na produkty markowe, które zagwarantują nam szybkie ładowanie urządzenia i transfer danych na odpowiednim poziomie.
Tags: