Szafy serwerowe?>

Szafy serwerowe od Alstor.pl są wykorzystywane w teleinformatyce, energetyce, teletechnice i pomieszczeniach przemysłowych. Nazywane są także szafami rack lub szafami teleinformatycznymi. Jest to wspólna nazwa ze standardów szaf, stojaków i urządzeń przemysłowych o szerokości około 48,26 cm (czyli 19"). Można wyróżnić jeszcze szafy, które mają 10 lub 24 cale, które zostały wyprodukowane przez firmę informatyczną IBM i te szafy głównie wykorzystywane są przez tą firmę.

Wymiary szafy serwerowej określa się za pomocą jednostki U, a mierzy się ją (czyli wysokość i pojemność) za pomocą wielokrotności tejże jednostki. Jedna jednostka U ma wysokość 1¾", czyli około 44,45 mm.

Aby zamontować szafę rack trzeba posiadać kwadratowe nakrętki klatkowe, śruby M6 oraz podkładki.

Koszyczek z zębami (nazywane też po prostu klatką) umiesza się po wewnętrznej stronie profilu szafy rack i przykręca się śrubę wraz z podkładką. Urządzenia takie jak urządzenia KVM (mysz, klawiatura), macierze dyskowe itd. dostarczane są wraz z specjalną szynamą, która pozwala na wysunięcie urządzenia, a nie odkręcenia. W takich szafach montowane także są przepusty kablowe, uchwyty, panele oświetleniowe, półki, prowadnice i listwy zasilające, które ułatwiają pracę z szafą serwerową.

Ceny takich szaf wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od specyfikacji i możliwości szafy.

Tags: