Tusz do drukarki. Łatwo go napełniać?>

Sprzęt komputerowy

Tusze do drukarek, to produkty, uznawane za dość kosztowne. W wielu wypadkach tak jest, warto, więc znaleźć sposób na mniejsze wydatki na te produkty. Jednym z rozwiązań jest samodzielne napełnianie tuszy do drukarek.  
 
Tusz do drukarki, to nic innego jak pojemnik z gąbką w środku. Gąbka jest nasączona tuszem, który wypływa na głowicę drukującą, co umożliwia druk. W górnej części każdego pojemnika, znajduje się otwór lub kilka otworów, służących do napełniania pojemnika. Aby napełnić, należy użyć strzykawki z igłą i w gąbkę wprowadzić określoną ilość tuszu. W przypadku pojemników do druku czarno – białego, napełnia się je tylko tuszem czarnym, w przypadku tuszy kolorowych, wprowadza się kolor żółty, niebieski i czerwony.  
 
Koszt wielokrotnego napełniania pojemnika nie przekracza kilkunastu złotych, więc jest to znaczna oszczędność w stosunku do zakupu nowych tuszy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że pojemnik zawiera układy elektroniczne i napełnianie go w nieskończoność nie jest możliwe, gdyż w konsekwencji ulegają uszkodzeniu, kilkukrotne jednak jak najbardziej tak. Chcąc zaoszczędzić na zakupie tuszy do drukowania, warto po prostu nauczyć się je napełniać. Jakość wydruków pozostanie taka sama, a oszczędności będą zauważalne.