Elektroniczna niania - gadżet dla młodych rodziców?>

elektroniczna niania

Młodzi rodzice, zwłaszcza ci, którzy mają pierwsze dziecko, stają przed szeregiem ogromnych wyzwań. Dziecko w rodzinie to całkowita zmiana dotychczasowych priorytetów, szereg nowych obowiązków oraz duże obciążenie psychiczne. Producenci elektronicznych urządzeń pomyśleli jednak i o tej grupie osób i stworzyli nową kategorię gadżetów - elektroniczną nianię.

Elektroniczna niania jest to sposób na przynajmniej częściowe ukojenie nerwów i znalezienie chwili wytchnienia w opiece nad dzieckiem. W jaki sposób działa? Otóż urządzenia zwane elektronicznymi nianiami to na ogół zestawy monitorujące, które łączą się bezpośrednio ze smartfonami i na żywo przekazują dźwięk i obraz z miejsca, w którym są ustawione. Dzięki temu możemy ustawić zestaw w pokoju, w którym śpi dziecko, by w każdej chwili i niezależnie od tego gdzie jesteśmy móc sprawdzać co dzieje się z dzieckiem.

W skład elektronicznej niani wchodzi nie tylko kamera, ale również mikrofon, który jest wyczulony na specyficzne rodzaje dźwięków - takie jak płacz, kaszel czy dźwięk krztuszenia się - i kiedy je wykryje natychmiast przesyła stosowne informacje do aplikacji na smartfonie. Zaalarmowani rodzice mają więc czas na szybką reakcję. Jest to niezwykle przydatne rozwiązanie zwłaszcza w nocy, w końcu bowiem można się położyć bez niepokoju i strachu o to co z dzieckiem.

W razie wystąpienia problemów niania natychmiast nas zawiadomi, a my będziemy mogli zareagować. Nie będziemy musieli natomiast ciągle czuwać i wstawać kilka razy w ciągu nocy, dlatego też wydaje się, że z czasem elektroniczna niania stanie się coraz bardziej popularna i znajdować będzie nowych nabywców.