Robot do zmywania podłóg

Już nie trzeba męczyć się na kolanach ze zmywaniem podłóg w domu. Teraz wystarczy użyć robota, który wykona tę pracę za nas i na pewno nie będzie się skarżył na zmęczenie.

Zmywanie podłóg w dzisiejszych czasach nie jest już takie ciężkie, ponieważ istnieją wygodne mopy. Jeśli jednak powierzchnia do zmywania jest duża, ten proces może być męczący. Na szczęście istnieje technologia, która może nas wyręczyć z tego ciężkiego obowiązku. Tą technologią jest Scooba 230 Floor Washing Robot, czyli robot myjący podłogę. Jest to nowa wersja mechanicznego odkurzacza, które stają się coraz częstszym gościem w naszych domach. Ten jednak nie sprząta dywanów, lecz zmywa podłogi.

Gadżet jest najmniejszym na świecie robotem zmywającym, mierzy bowiem 9cm wysokości, a jego średnica to 17cm. Po wlaniu do specjalnego zbiorniczka odmierzonej ilości wody, robot wyjeżdża na podłogę i zmywa je stosując trójfazowy system czyszczenia. Podobno daje sobie radę nawet z usuwaniem brudu znajdującego się w szczelinach między kafelkami, a funkcjonuje na kafelkach, drewnie oraz linoleum. Naturalnie odkurzacz posiada również ssawkę, która zbiera wodę, tak aby podłoga była czysta i sucha.

Automatyczna myjka potrzebuje około 20 minut by wyczyścić mniejsze pomieszczenia, zaś większe zajmują odpowiednio dużo czasu. Scooba 230 pojawi się w sprzedaży wiosną tego roku, ale nie znamy jeszcze ceny gadżetu.

Źródło: Chipchick.com