Inteligentne koszulki dla sportowców

e-Shirt to najnowszy projekt inteligentnej koszulki dla osób uprawiających sporty wykorzystującej technologię TrainGrid, zbierającą dane, które następnie można przeanalizować dla poprawienia wyników.

Sportowcy zawsze potrzebują najbardziej zaawansowanego sprzętu, aby osiągać najlepsze wyniki. Specjalnie zaprojektowane buty, czy materiały kosmiczne, z których robi się stroje, nie są już dziś niczym nowym. Teraz liczy się technologia, która może pomóc jeszcze bardziej poprawić osiągane wyniki.

Taką technologią jest e-Shirt, projekt inteligentnej koszulki pokazany przez firmę Emyx. Jest to sprzęt wyposażony w technologię TrainGrid opracowaną po to, aby w czasie rzeczywistym dostarczać danych o organizmie sportowca, takich jak elektrokardiogram, rytm serca, temperatura skóry, pozycja ciała, a nawet jego aktualna lokalizacja poprzez GPS. Wszystkie te dane są zbierane przez umieszczone w koszulce czujniki, a następnie przekazywane przez telefon lub Bluetooth do komputera, gdzie mogą być analizowane przez trenera, doktora, lub przyjaciół z sieci społecznościowej.

Póki co technologia jest jeszcze w fazie projektowania, a pełen zestaw inteligentnej koszulki będzie kosztował nawet 1200USD.

Źródło: Newlaunches.com